Zespół

Ekspert  z zakresu prawa regulującego działalność podmiotów z branży finansowej, w tym bankowej i „fin-tech”. Odpowiedzialny za koordynację prac zespołu prawa bankowego i instytucji finansowych oraz zespołu prawa spółek handlowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego na rzecz instytucji finansowych (w tym największych krajowych podmiotów branży pośrednictwa finansowego, firm pożyczkowych, oddziałów instytucji kredytowych oraz emitentów obligacji prywatnych) jak również doradztwa prawnego z zakresu prawa spółek handlowych (zakładanie i przekształcenia, spory korporacyjne, w tym spory korporacyjne spółek publicznych), w tym inwestycji z branży typu „start-up”.

W ostatnich latach jego doświadczenie obejmowało w szczególności:

  • świadczenie usług prawnych na rzecz krajowych i zagranicznych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych w zakresie związanym m.in. z wprowadzeniem na rynek krajowego pośrednictwa kredytowego nowego podmiotu, a następnie połączenia tego podmiotu z jednym z największych podmiotów z branży pośrednictwa kredytowego;
  • doradztwo prawne przy założeniu przeszło stu nowych spółek handlowych,
  • opracowanie i koordynowanie emisji obligacji prywatnych o łącznej wartości przekraczającej 5 mln PLN,
  • reprezentacja klientów w zakresie sporów korporacyjnych z udziałowcami/akcjonariuszami (w tym akcjonariuszami spółek publicznych).

W przeszłości przez kilka lat trenował siatkówkę. Pasję do siatkówki dzieli z zamiłowaniem do piłki nożnej dlatego też obecnie zapewnia obsługę prawną dla sportowców oraz agencji menedżerskich. Startuje również  w amatorskich maratonach rowerowych MTB.

Zrealizowane projekty
Instytucje finansowe i banki

Projekty z zakresu prawa bankowego, prawa regulującego działalność instytucji finansowych (w tym „fin-tech”), prawa spółek handlowych oraz branży start-up.

Wybrane publikacje
XXII Gala Dziennika Rzeczpospolita

W dniu 19 czerwca 2024 r. miała miejsce uroczysta XXII Gala Dziennika Rzeczpospolita w trakcie,…

Data: 20 czerwca 2024
Cashless Congress XII – mec. Maciej Raczyński uczestnikiem panelu „kupuj teraz, płać później”

❗ Miło nam poinformować, że mec. Maciej Raczyński będzie uczestnikiem panelu „kupuj teraz, płać później”…

Data: 22 maja 2024
Komentarz mec. Macieja Raczyńskiego dla Dziennika Gazety Prawnej

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułem prasowym opublikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, w ramach…

Data: 21 maja 2024
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners otrzymała Certfikat Audytu Etycznego ZPF

📃🏅Miło nam poinformować, iż nasza Kancelaria znalazła się w gronie firm, które pozytywnie przeszły weryfikację…

Data: 17 kwietnia 2024
Webinar: Jak zostać Małą i Krajową Instytucją Płatniczą – doświadczenie Kancelarii, w tym praktyka po wejściu „Warzywniaka”

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego mec. Maciej Raczyński przekaże Państwu cenne wskazówki nabyte…

Data: 8 kwietnia 2024
Wywiad z mec. Maciejem Raczyńskim – „Duże zmiany w lombardach” dla Interia Biznes

Zapraszamy do lektury wywiadu opublikowanego przez portal Interia Biznes, w którym mec. Maciej Raczyński rozmawiał…

Data: 4 grudnia 2023
Bezpłatny webinar – „Ustawa o konsumenckiej pożyczce lombardowej”

Zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar poświęcony ustawie o konsumenckiej pożyczce lombardowej, która wejdzie w życie…

Data: 27 listopada 2023
IX Kongres Pośrednictwa Finansowego

Jest nam ogromnie miło poinformować Państwa, że nasza Kancelaria jest partnerem IX Kongresu Pośrednictwa Finansowego,…

Data: 13 listopada 2023
DORADZTWO PRAWNE PRZY TRANSAKCJI SPRZEDAŻY SPÓŁKI Z O. O. NA RZECZ ALISA BANK PLC

Kancelaria Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci Sp. p. miał przyjemność doradzać Alisa Pankki Oyj | Alisa Bank Plc z siedzibą w Helsinkach przy transakcji sprzedaży spółki z o. o., której finlandzki bank był 100% udziałowcem.

Data: 23 sierpnia 2023
PUBLIKACJA MEC. MACIEJA RACZYŃSKIEGO DLA WYDAWNICTWA WOLTERS KLUWER POLSKA (LEX BANKI)

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż w LEX Banki dostępny jest już komentarz praktyczny „Zasady udzielania pożyczek na rzecz rolników po wejściu w życie ustawy o konsumenckiej pożyczce lombardowej” autorstwa mec. Maciej Raczyńskiego, Radcy Prawnego z Kancelarii Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci Sp. p.

Data: 10 sierpnia 2023
DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU JAKO ASSOCIATE / SENIOR ASSOCIATE W DEPARTAMENCIE PRAWA RYNKU FINANSOWEGO I RYNKU KAPITAŁOWEGO

Kancelaria Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci Sp. p. z siedzibą w Warszawie poszukuje Kandydata / Kandydatki na stanowisko Associate / Senior Associate do Departamentu Prawa Rynku Finansowego i Rynku Kapitałowego.

Data: 28 czerwca 2023
XXI EDYCJA RANKINGU KANCELARII PRAWNICZYCH RZECZPOSPOLITA JUŻ ZA NAMI!

W dniu 21 czerwca 2023 r. miała miejsce Gala Dziennika Rzeczpospolita w trakcie której nastąpiło głoszenie wyników Rankingu Kancelarii Prawniczych. Było nam niezmiernie miło znaleźć się w tym roku wśród wyróżnionych Kancelarii oraz prawników.

Data: 22 czerwca 2023
Kolejny wpis do rejestru małych instytucji płatniczych KNF

Uprzejmie informujemy, iż uzyskaliśmy kolejny wpis do rejestru małych instytucji płatniczych. W dniu 2 czerwca 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego dokonała wpisu trzech spółek z których jedna była reprezentowana przez zespół prawników kancelarii Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci Sp. p. pod kierownictwem Mec. Macieja Raczyńskiego.

Data: 6 czerwca 2023
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners wśród Najlepszych Kancelarii Forbes 2023

Kancelaria Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych po raz kolejny znalazła się na prestiżowej liście Poland’s Best Law Firms 2023 organizowanej przez Forbes Polska przy współpracy z firmą Statista.

Data: 30 marca 2023
Maciej Raczyński członkiem Rady Programowej Fintech & e-commerce linking days

Maciej Raczyński- Radca Prawny, Partner Zarządzający Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych został członkiem Rady Programowej Fintech & e-commerce linking days.

Data: 9 lutego 2023
Publikacja Mec. Macieja Raczyńskiego „Jak założyć fintech płatniczy”

Zachęcamy Państwa do lektury publikacji Mec. Macieja Raczyńskiego na temat tego jak założyć fintech płatniczy…

Data: 12 stycznia 2023
Szkolenie AML z wybranych aspektów prawnych dotyczących działalności banków i ich współpracy z poszczególnymi instytucjami finansowymi, w tym w szczególności z dostawcami usług płatniczych

W dniu 5 grudnia br. na zlecenie jednego z największych banków przeprowadziliśmy certyfikowane szkolenie wewnętrzne AML z wybranych aspektów prawnych dotyczących działalności banków i ich współpracy z innymi podmiotami finansowymi, w szczególności niebankowymi dostawcami usług płatniczych

Data: 13 grudnia 2022
Idą poważne zmiany dla platform zbiórek pieniędzy

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych, której projekt jest teraz na etapie opiniowania, może poważnie odmienić oblicze najpopularniejszej formy crowdfundingu w Polsce, jaką jest crowdfunding donacyjny.

Data: 2 grudnia 2022
Raczyński Skalski & Partners z sukcesem doradzała Rebit Sp. z o.o. w procesie wpisu do rejestru dostawców świadczących wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku (AISP)

Raczyński Skalski & Partners z sukcesem doradzała Rebit Sp. z o.o. w procesie wpisu do rejestru dostawców świadczących wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku (AISP)

Data: 27 listopada 2022
„Wytyczne EBA dotyczące AML Officerów” – jak wpłyną na zasady działania instytucji obowiązanych?

Dowiedz się jak wytyczne EBA wpłyną na zasady działania instytucji obowiązanych. Zapoznaj się z krótkim dokumentem z zakresu wytycznych EBA dotyczących AML Officerów.

Data: 20 października 2022
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners na Mapie Lendtech 2022

Kancelaria Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych znalazła się w elitarnym gronie kilkunastu podmiotów z branży „Legal&Consulting” dedykowanych obsłudze sektora Lendtech

Data: 22 września 2022
Webinar – Zmiany w prawie usług płatniczych – wszystko co musisz wiedzieć!

Webinar – Zmiany w prawie usług płatniczych – wszystko co musisz wiedzieć! 06.09 o godzinie 10:30. Spotkanie poprowadzą mec. Maciej Raczyński, Radca Prawny, Partner Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych oraz Aleksander Wasiak, Associate.

Data: 24 sierpnia 2022
SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ ANALIZUJĄC UMOWĘ KREDYTU LUB POŻYCZKI?

Ustawa o kredycie konsumenckim przewiduje szczególny instrument – obowiązujący wyłącznie w odniesieniu do kredytu konsumenckiego – określany w doktrynie jako sankcja kredytu darmowego.

Data: 10 sierpnia 2022
Zmiany niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową – dlaczego są ważne dla dostawców usług płatniczych?

Zmiany niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową – dlaczego są ważne dla dostawców usług płatniczych?

Data: 28 lipca 2022
Nowa dyrektywa UE w sprawie sprzedaży usług finansowych na odległość

Nowa dyrektywa UE w sprawie sprzedaży usług finansowych na odległość. Projekt dyrektywy wprowadza szereg zmian w zakresie umów o usługi finansowe zawieranych na odległość

Data: 6 lipca 2022
KLAUZULA WALORYZACYJNA W UMOWIE Z KONSUMENTEM – przegląd orzecznictwa

W obliczu wysokiej inflacji i wzrostu cen produkcji czy materiałów, warto pamiętać o narzędziu, za pomocą którego jesteśmy w stanie przywrócić równowagę ekonomiczną stron umowy.

Data: 27 czerwca 2022
Synergii między fintechami, a sektorem e-commerce nie sposób już zawrócić

Jakie wyzwania prawne wynikają z mariażu fintechów i e-commerce?

Data: 23 czerwca 2022
XX Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita

Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych znalazła się wśród kancelarii rekomendowanych w XX Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita

Data: 22 czerwca 2022
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners rozpoczyna współpracę z Wolters Kluwer S.A.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci sp.p. i Wolters Kluwer S.A., nawiązały współpracę

Data: 15 czerwca 2022
Orzecznictwo w sprawach roszczeń przeciwko Idea Bank S.A.

Kiedy Prezes UOKIK 3 lutego 2020 roku wydał decyzję, w której stwierdził, że Idea Bank SA stosowała praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów wprowadzając ich w błąd przy oferowaniu obligacji spółki GetBack SA, obligatariusze ruszyli z pozwami o wypłatę odszkodowań.

Data: 8 czerwca 2022
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners w gronie Członków ZPF

Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych dołączyła do grona Członków Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Data: 30 maja 2022
Fintech & e-commerce linking days 2022

Mecenas Maciej Raczyński, Radca Prawny, Partner Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych poprowadził panel na temat „Wyzwania (prawne) w aspekcie synergii sektora fintech i e-commerce”.

Data: 25 maja 2022
XI Kongresu Sektora Pożyczkowego

Maciej Raczyński, Radca Prawny, Partner Raczyński Skalski & Partners Kancelaria Radców Prawnych wziął udział w dyskusji na temat Dyrektywy o kredycie konsumenckim i innych istotnych zmianach regulacyjnych dla rynku pożyczkowego oraz kierunku jego rozwoju.

Data: 18 maja 2022
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners wśród Najlepszych Kancelarii Forbes

Kancelaria Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci wśród Najlepszych Kancelarii Forbes

Data: 31 marca 2022
BNPL – regulacje prawne i związane z nimi perspektywy rozwoju

Usługa odroczonych płatności (buy now pay later) staję się coraz bardziej popularna metodą finansowania zakupów online. Umożliwia ona zakup towarów i zastosowanie późniejszego terminu płatności.

Data: 23 marca 2022
Nowe zalecenia KNF dla banków. O kredyt hipoteczny będzie trudniej

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przedstawił w dniu 7 marca 2022 r. stanowisko skierowane do banków i instytucji udzielających kredytów hipotecznych.

Data: 15 marca 2022
Jak założyć fintech w Polsce?

Rozpoczęcie własnej działalności w sektorze #FinTech wiąże się nie tylko z włożeniem wysiłku w przekucie…

Data: 10 marca 2022
Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego na czas nieokreślony

Umowa rachunku bankowego jest umową nazwaną i mieści się w kategorii umów o świadczenie usług….

Data: 9 marca 2022
Co się zmieni w dyrektywie w sprawie kredytów konsumenckich?

Przez lata rynki bankowy, usług płatniczych czy kapitałowy doczekały się co najmniej jednej rewizji obowiązujących…

Data: 9 marca 2022
De-risking, czyli banków droga na skróty w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

Jeśli wartość realizowanych transakcji płatniczych transakcji oscyluje w granicach 120 złotych oraz znikomy jest ich…

Data: 2 marca 2022
Nowa sekcja na Fintek.pl. O prawie i fintechach

Portal Fintek.pl wystartował z nową sekcją o nazwie Legal, która powstaje dzięki partnerstwu i współpracy z kancelarią Raczyński Skalski & Partners

Data: 1 marca 2022
Kancelaria Raczyński Skalski & Partners partnerem merytorycznym Fintek.pl

Kancelaria Raczyński Skalski & Partners partnerem merytorycznym Fintek.pl. Efektem tego partnerstwa będzie powstanie nowej sekcji na stronie Fintek.pl – Legal

Data: 24 lutego 2022
Jak zostać Krajową Instytucją Płatniczą?

JAK ZOSTAĆ KRAJOWĄ INSTYTUCJĄ PŁATNICZĄ?Jakie warunki należy spełnić by zostać KIP? PRZEWODNIK PO WYMOGACH FORMALNYCH

Data: 1 lutego 2022
Obowiązki informacyjne dostawców usług płatniczych wobec Komisji Nadzoru Finansowego

Obowiązki informacyjne dostawców usług płatniczych wobec Komisji Nadzoru Finansowego

Data: 31 stycznia 2022
MIP – wszystko co musisz wiedzieć – Webinar

MIP – wszystko co musisz wiedzieć – Webinar – zapraszamy do udziału w wydarzeniu

Data: 18 stycznia 2022
OBOWIĄZKÓW DLA DOSTAWCÓW USŁUG PŁATNICZYCH NA 2022

TERMINARZ REALIZACJI WYBRANYCH OBOWIĄZKÓW DLA DOSTAWCÓW USŁUG PŁATNICZYCH NA 2022 ROK – opracowanie

Data: 5 stycznia 2022
DYREKTYWA O OCHRONIE SYGNALISTÓW

DYREKTYWA O OCHRONIE SYGNALISTÓW. Kto jest zobowiązany do wdrożenia wewnętrznego kanału zgłoszeń? Kto może zostać „sygnalistą”?

Data: 13 grudnia 2021
MAŁA INSTYTUCJA PŁATNICZA W PRAKTYCE – WEBINAR

WEBINAR – MAŁA INSTYTUCJA PŁATNICZA W PRAKTYCE – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ – zapraszamy do udziału w wydarzeniu

Data: 6 grudnia 2021
Akcja promocyjna dla klientów

Akcja promocyjna dla klientów – Jak zakwalifikować taką formę marketingu? Jakie są wymogi formalne przy tego typu akcjach?

Data: 3 grudnia 2021
Zakaz finansowania się z obligacji uderzy w firmy pożyczkowe

Zakaz finansowania się z obligacji uderzy w mniejsze firmy pożyczkowe – Jak wygląda projekt ustawy w celu przeciwdziałania lichwie?

Data: 2 grudnia 2021
Pytania i odpowiedzi o działalności MIP w Polsce

Q&A – 12 NAJWAŻNIEJSZYCH PYTAŃ I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCYCH DZIAŁALNOŚCI MAŁYCH INSTYTUCJI PŁATNICZYCH W POLSCE

Data: 25 listopada 2021
Odcięcie firm pożyczkowych od obligacji

Odcięcie firm pożyczkowych od obligacji przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Czy firmy pożyczkowe będą mogły zachować możliwość finansowania?

Data: 24 listopada 2021
VII Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Mec. Maciej Raczyński Partner Kancelarii z mec. Aleksandrą Billewicz uczestniczyli w VII Kongresie Pośrednictwa Finansowego

Data: 18 listopada 2021
CZYNNOŚCI KONTROLNE W KIP – ROZPORZĄDZENIE

ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE CZYNNOŚCI KONTROLNYCH W KIP – sposoby i tryby wykonywania czynności kontrolnych w KIP

Data: 17 listopada 2021
Dla kogo „licencja” AISP?

Account Information Service Provider rozwiązania tzw. otwartej bankowości wprowadzonego nowelizacją ustawy o usługach płatniczych.

Data: 15 listopada 2021
Stanowisko UKNF – obowiązki ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

STANOWISKO UKNF DOTYCZĄCE REALIZACJI OBOWIĄZKÓW USTAWY O DYSTRYBUCJI UBEZPIECZEŃ – PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH KWESTII

Data: 29 października 2021
Fintech Summit Poland 2021 w Warszawie

Fintech Summit Poland 2021 w Warszawie, wydarzenie dedykowane trendom technologicznym sektora finansowego i nowoczesnym formom finansowania

Data: 25 października 2021
Uzyskaliśmy kolejny wpis w rejestrze małych instytucji płatniczych KNF

W dniu 5 sierpnia 2021 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) dokonał wpisu spółki Share…

Data: 6 sierpnia 2021
Szukamy aplikant/ki

Rozpoczęliśmy rekrutację na stanowisko aplikanta/ki w zespole obsługującym przedsiębiorców z branży finansowej/ubezpieczeniowej oraz instytucji płatniczych….

Data: 4 marca 2021
Publikacja prawników Kancelarii Raczyński Skalski & Partners w Dzienniku Gazecie Prawnej

W dniu dzisiejszym (17 listopada 2020 r.) w papierowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej oraz na…

Data: 17 listopada 2020
Publikacja Aleksandry Billewicz dla e-biznes.pl

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z publikacją mec. Aleksandry Billewicz na temat zakresu terytorialnego prowadzenia…

Data: 25 października 2020
Poruszenie wśród Małych Instytucji Płatniczych (MIP)

Powołując się na art. 117f ust. 2 ustawy o usługach płatniczych (dalej „upp”), a więc…

Data: 21 września 2020
Mikropożyczka do 5000 zł – wniosek o jej umorzenie już niepotrzebny

Dużo pytań i wątpliwości praktycznych pojawia się obecnie w związku z koniecznością złożenia wniosku o…

Data: 14 września 2020
Publikacja mec. Macieja Raczyńskiego dot. instytucji płatniczych, jako drogi rozwoju dla kantorów internetowych

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z krótką publikacją mec. Macieja Raczyńskiego dotyczącą coraz bardziej popularnego…

Data: 28 lipca 2020
Aleksandra Billewicz zdała egzamin adwokacki

Z wielką radością i dumą informujemy, że aplikant Aleksandra Billewicz zdała egzamin adwokacki. Serdecznie gratulujemy!#rsplegal…

Data: 27 lipca 2020
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie tzw. crowdfundingu

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował w dniu dzisiejszym (09 kwietnia 2020 r.) stanowisko dotyczące zasad…

Data: 9 kwietnia 2020
Uzyskaliśmy wpis Małej Instytucji Płatniczej w rejestrze KNF

Z przyjemnością informujemy, że dla naszego Klienta uzyskaliśmy wpis do rejestru dostawców usług płatniczych i…

Data: 2 kwietnia 2020
Działając na rzecz Klienta Kancelarii z sukcesem zakończyliśmy blisko 5-letni spór z zakresu ubezpieczeń obowiązkowych.

Z radością pragniemy podzielić się z Państwem informacją o zakończeniu wieloletniego sporu z zakresu ubezpieczeń…

Data: 18 marca 2020
Opublikowano projekt nowego rozporządzenia w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru nad pośrednikami kredytu hipotecznego

W dniu 12 sierpnia 2019 r. na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia…

Data: 16 sierpnia 2019
Nowa rzeczywistość rynku obligacji od dnia 1 lipca 2019 r.

Od dnia 1 lipca 2019 roku wchodzą w życie istotne zmiany w zakresie emisji obligacji….

Data: 1 lipca 2019
Raczyński Skalski & Partners na Konferencji Liderów Bankowości i Ubezpieczeń

W dniach 17-18 kwietnia 2019 r. ma miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży bankowo-ubezpieczeniowej,…

Data: 17 kwietnia 2019
ZMIANY W ZAKRESIE EMISJI OBLIGACJI

Prezydent RP Andrzej Duda w dniu 29 listopada 2018 r. podpisał ustawę z dnia 9…

Data: 2 grudnia 2018
Komentarz Mec. Macieja Raczyńskiego dla Parkiet.com

Mec. Maciej Raczyński udzielił krótkiego komentarza dla portalu Parkiet.com na temat znaczenia możliwego zakończenia działalności…

Data: 18 października 2018
Nowe wymogi prawne dotyczące dystrybucji ubezpieczeń

W dniu wczorajszym, tj. 1 października 2018 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia…

Data: 2 października 2018
KNF w sprawie rekomendacji przy produktach inwestycyjnych

W dniu 20.02.2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat dotyczący rozpowszechniania rekomendacji inwestycyjnych lub innych…

Data: 21 lutego 2018
KNF uruchamia program „Innovation Hub”

5 stycznia 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła tzw. „Program Innovation Hub” na rzecz wspierania…

Data: 9 stycznia 2018
Rzeczpospolita cytuje komentarz Mec. Raczyńskiego do ustawy o kredycie hipotecznym

W dniu 21 sierpnia 2017 roku na łamach dziennika Rzeczpospolita ukazała się publikacja mec. Macieja…

Data: 24 sierpnia 2017
Komentarz Mec. Macieja Raczyńskiego dla Rzeczpospolitej

Mec. Maciej Raczyński udzielił komentarza dla Rzeczpospolitej na temat ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad…

Data: 9 sierpnia 2017
Komentarz Mec. Macieja Raczyńskiego dla Dziennika Gazety Prawnej

Mec. Maciej Raczyński udzielił komentarza dla Dziennika Gazety Prawnej na temat wchodzącej w zycie w dniu 22…

Data: 3 czerwca 2017
Sejm RP przyjął projekt ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami

W dniu 24 lutego 2017 roku Sejm RP przyjął projekt ustawy o kredycie hipotecznym oraz o…

Data: 24 lutego 2017
Ostrzeżenie Prezesa UOKIK w sprawie działalności spółki EGF Council

W dniu 21 lutego 2017 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) wydał tzw. ostrzeżenie…

Data: 22 lutego 2017
Ważne rozstrzygnięcie dla przyszłości branży pośrednictwa kredytowego

W dniu dzisiejszym (1 luty 2017 r.) miało miejsce posiedzenie sejmowej podkomisji ds. instytucji finansowych….

Data: 1 lutego 2017
Zmiany w Prawie bankowym – rachunki „uśpione”

W dniu 1 lipca 2016 roku weszły ważne zmiany w Prawie bankowym. Ważne bowiem dotyczą one…

Data: 11 lipca 2016
Kolejne zmiany w zakresie nabywania nieruchomości rolnych oraz ustanawiania hipoteki

W dniu 16 sierpnia 2016 roku wejdą w życie przepisy ustawy z dnia 6 lipca 2016 roku o…

Data: 12 czerwca 2016
Trudności praktyczne w zakresie rozpatrywania reklamacji przez podmioty rynku finansowego

W dniu 25 listopada 2015 roku Mec. Maciej Raczyński był jednym z  prelegentów spotkania poświęconego…

Data: 27 listopada 2015
Zmiany w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku

W dniu 11 października 2015 roku weszła w życie większość przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2015…

Data: 4 listopada 2015
Zmiany w zakresie rozpatrywania reklamacji przez podmioty rynku finansowego

W dniu dzisiejszym, tj. 10 września 2015 roku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej została ogłoszona ustawa…

Data: 10 września 2015
Brak wykreślenia przez bank wpisu do rejestru, jako przykład naruszenia dóbr osobistych klienta banku

Dnia 11 lutego 2015 roku Sąd Najwyższy wydał ważny dla praktyki obrotu gospodarczego wyrok (sygn.akt…

Data: 27 maja 2015
Nadchodzi rewolucja w dochodzeniu przez banki swoich wierzytelności

Dnia 14 kwietnia 2015 r. Trybunał Konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej zakwestionował zgodność art. 96 ust. 1 i art….

Data: 15 kwietnia 2015