Zespół

Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się w sporach sądowych, prawie cywilnym  oraz prawie energetycznym.

Doradza klientom Kancelarii w zakresie prowadzenia sporów sądowych i dochodzenia należności od kontrahentów. Jej zainteresowania są związane w szczególności ze sporami prowadzonymi między przedsiębiorcami, w tym przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy Sądem Najwyższym.

Uczestniczy w pracach zespołu prawa energetycznego. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz sprzedawców energii elektrycznej oraz gazu do odbiorców końcowych.

Ponadto świadczy kompleksową obsługę prawną dla przedsiębiorców. Doradza przedsiębiorcom na każdym etapie ich działalności. Wielokrotnie budowała ramy prawne dla projektów klientów Kancelarii (m.in. z sektora energetycznego czy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami). Dodatkowo zajmuje się doradztwem w zakresie ochrony danych osobowych, praw własności intelektualnej czy dóbr osobistych. Adw. Joanna Legun również doradza przedsiębiorcom na początku ich działalności. Doradza ona start-upom w zakresie ustalenia podstawowych dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Wielokrotnie przygotowywała regulaminy i umowy dla  innowacyjnych przedsięwzięć naszych klientów.

Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców, w których przedstawia zawiłości polskiego porządku prawnego.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również socjologię w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW.

Wolny czas spędza na zagłębianiu się w historię polskiego kina. Swego czasu była związana z nurtem kina niezależnego. Ponadto jest wielką fanką literatury non-fiction oraz polskiej współczesnej prozy.

Zrealizowane projekty
Osoby fizyczne i przedsiębiorcy

Prowadzenie kilkudziesięciu sporów sądowych na rzecz klientów kancelarii.

Przedsiębiorstwo transportowe

Sporządzenie skutecznej skargi kasacyjnej przeciwko jednej z największych w Polsce spółek leasingowych.

Spółka obrotu energią elektryczną

Prowadzenie sporów sądowych w zakresie rynku energii energetycznej, obrót prawami majątkowymi, umowy sprzedaży energii elektrycznej, umowy sprzedaży gazu ziemnego.

Spółka obrotu energią elektryczną

Opracowanie wszelkich dokumentów prawnych potrzebnych do sprzedaży energii elektrycznej i gazu do odbiorców końcowych.

Spółka pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Opracowanie wszelkich dokumentów prawnych potrzebnych do świadczenia usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Spółka pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Prowadzenie szkoleń z zakresu podstawowych pojęć prawnych dla pośredników nieruchomości.

Odbiorcy energii elektrycznej i gazu

Udział w  warsztatach  "Procedura zmiany sprzedawcy w świetle zmian prawnych w umowach energetycznych" w dniach 8-9 listopada 2016 r. i wygłoszenie prezentacji pt. "Problematyka pełnomocnictw umożliwiających przeprowadzenie procesu zmiany sprzedawcy".

Wybrane publikacje
Szkolenie – Rozpatrywanie reklamacji przez przedsiębiorstwo energetyczne

Serdecznie zapraszamy na szkolenie „Rozpatrywanie reklamacji przez przedsiębiorstwo energetyczne” które organizujemy wspólnie z MMC Polska….

Data: 26 marca 2018
Telefonowanie w zgodzie z prawem

Przedsiębiorcy ze swoją ofertą marketingową chcą dotrzeć do jak najszerszego grona osób. Im kontakt będzie bardziej…

Data: 30 czerwca 2016
Sąd Najwyższy wyjaśnia, kiedy można dochodzić 40 euro tytułem kosztów odzyskania należności od kontrahenta

Wiele wątpliwości interpretacyjnych budzi możliwość dochodzenia równowartości kwoty 40 euro od partnera biznesowego, który nie…

Data: 13 stycznia 2016