Aktualności

Ministerstwo Energii nie planuje zakupu energii odnawialnej w 2018 r.

Kacper Skalski Radca prawny, Partner
5 grudnia 2017
Ministerstwo Energii nie planuje zakupu energii odnawialnej w 2018 r.

Jak wynika z opublikowanego na stronach RCL projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2018 r., wolumen energii dla Aukcji OZE na rok 2018 będzie wynosił „0” (zero). Oznacza to że Polska nie planuje na 2018 rok zakupu energii ze źródeł odnawialnych w tzw. aukcjach OZE.

Jak poinformowało Ministerstwo Energii w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2018 r.rozporządzenia,  brak zakupu energii w Aukcjach OZE wynika z zastrzeżeń Komisji Europejskiej do polskiego systemu aukcyjnego. Do czasu uzgodnienia polskiego systemu aukcyjnego z Komisją Europejską ilość energii która ma być kupiona przez Polskę w Aukcjach OZE bedzie wynosić zero. 

Poniżej znajduje sie link do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2018 r.

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12305852/katalog/12475528#12475528

Powiązane

Umowa klastra energii – doradztwo prawne przy powstaniu i założeniu klastra energii
5 grudnia 2017

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku miło nam poinformować, iż Kancelaria oferuje doradztwo prawne w zakresie organizacji…

Kacper Skalski Radca prawny, Partner
Chcesz otrzymywać aktualności na bieżąco?
Zapisz się do Newslettera