Aktualności

Doradzaliśmy przy umowie sprzedaży gazu dla największego na świecie producenta cegieł

Kacper Skalski Radca prawny, Partner
9 kwietnia 2021
Doradzaliśmy przy umowie sprzedaży gazu dla największego na świecie producenta cegieł

Miło nam poinformować, iż doradzaliśmy Axpo Polska sp. z o.o. przy zawarciu długoterminowej umowy kompleksowej dostaw gazu dla zakładów koncernu Wienerberger w Polsce. 

Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o.o. należy do grupy Wienerberger, będącej największym na świecie producentem cegieł.

Jest to kolejne długoterminowa umowa sprzedaży gazu na polskim rynku przy której doradzała nasza Kancelaria. Projekt prowadził radca prawny Kacper Skalski. Warto dodać, że oprócz wieloletnich umów sprzedaży gazu i energii nasza Kancelaria doradza również przy największych umowach Corporate PPA zapewniających zieloną energię dla największych odbiorców przemysłowych w Polsce. 

Doradzaliśmy przy największej umowie Corporate PPA w Polsce

Zgodnie z umową kompleksową sprzedaży gazu ziemnego Axpo Polska będzie dostarczać gaz ziemny do polskich fabryk koncernu Wienerberger. Zawarta umowa kompleksowa sprzedaży gazu umożliwia odbiorcy gazu możliwość korzystania z bardzo elastycznego produktu –  zgodnie z umową, ceny gazu ziemnego indeksowane są na rynkach zagranicznych o dużej płynności, co zapewnia korzystne i elastyczne rozwiązania.

Paweł Wierzbicki, Head Origination Axpo Polska, skomentował: „Poza rozwijaniem działalności Axpo związanej z odbiorem energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, koncentrujemy się także na zwiększaniu naszego udziału na polskim rynku gazu ziemnego. Umowa podpisana z firmą Wienerberger jest dla nas ważnym kamieniem milowym i umacnia naszą zdolność do zapewniania dużym klientom przemysłowym dostosowanych i elastycznych rozwiązań w ramach długoterminowych umów ”.

Pełna treść informacji o umowie przy której doradzaliśmy znajduje się w linku poniżej. 

https://www.axpo.com/pl/pl/poznaj-Axpo/media/informacje-prasowe.detail.html/media-releases/2021/umowa-na-sprzedaz-gazu-ziemnego-z-Wienerberger.html

Powiązane

Doradzaliśmy przy zawarciu kolejnej wieloletniej umowy sprzedaży zielonej energii
9 kwietnia 2021

Z przyjemnością informujemy, że doradzaliśmy Axpo Polska przy realizacji wieloletniej umowy na dostawę zielonej energii…

Kacper Skalski Radca prawny, Partner
Chcesz otrzymywać aktualności na bieżąco?
Zapisz się do Newslettera